Dünyanın en büyük 20 ekonomisini oluşturan G20 üyesi ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarının katıldığı yıllık olağan toplantıların onuncusu, dönem başkanlığını üstlenen Türkiye’nin ev sahipliğinde yapıldı. Belek, binlerce yıl sonra bir kez daha, çağının liderlerini misafir etmenin gururunu yaşadı. Belek, 500’den 3500 kişiye kadar simultane iletişim özelliklerine sahip 204 kongre ve toplantı salonuyla, bilim, siyaset ve sanat dünyasının buluşma noktası. Bu güçlü destinasyonun ev sahipliğinde güven ve huzur içinde geçen zirveye, 13.300 katılımcı delegenin Belek bölgesiyle ilgili hayranlıkları damga vurdu. Belek, özellikle golf tutkunu liderleri yeniden misafir edecek olmanın gururunu yaşıyor. Dünya liderlerinin basın toplantılarını gerçekleştirdiği, global haber ajanslarının, 3.000’e yakın çalışanı ile Belek’ten takip ettiği zirvede 5 Kıtaya canlı yayın yapılarak anlık bilgi akışı sağlandı. Bu başarılı ev sahipliğini ABD Başkanı Obama’nın yaptığı konuşması özetledi. “Antalya is beautiful. The hospitality of the Turkish people is legendary .

Dünya basınının alışık olmadığı bir sağduyu ve huzur ortamında gerçekleşen G20 zirvesine ilham veren Nato Dışişleri Bakanları Zirvesi. Bu başarılı organizasyonla Belek, global ev sahipliği kapasitesine sahip ikonik destinasyonlar arasında yerini aldı. Türkiye Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ev sahipliğinde gerçekleşen toplantılar 2 gün sürdü. Belek deneyiminin en eşsiz mevsimlerine, bahar aylarına rastlayan organizasyonda Belek, tüm saygın siyasetçilerin övgülerini aldı. NATO ve yetkili yayıncı kuruluş TRT’nin yanı sıra tüm dünya medya kuruluşlarının sahada görev aldığı oturumlar ve canlı etkinliklerin tümü, aynı anda tüm dünya ile sorunsuz paylaşıldı. Eşsiz doğal güzelliği ve tesis kalitesiyle zirvede olan Belek, teknolojik yeterliliği ve uluslararası bir misyonu yerine getiren tüm iletişim birimlerine sağladığı kolaylıklarla, global sınavlara daima hazır olduğunu gösterdi. Elliye yakın farklı ülke temsilcisi, iki gün boyunca Belek’in huzur, barış ve güven dolu Akdenizli dilini konuşarak anlaştı. Belek, dünya barışı ve huzuru için, sorumluluk alan herkesin; kusursuz, pozitif ve dostça kararlara imza attığı bir cennet olmaya devam edecek.

 

Türkiye’nin ilk Expo’su Expo 2016, Nisan – Ekim 2016 tarihlerinde Antalya’da düzenlenmeye başlanan uluslararası sergi organizasyonu, Belek bölgesinin hemen yanında kurulan şanslı lokasyonuyla tüm bölgenin gurur duyduğu yepyeni bir fırsat. Uluslararası Sergiler Bürosu (Bureau International des Expos-BIE) ve Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Derneği (Association Internationale des Producteurs de l’Horticulture – AIPH) 17 Eylül 2009’da aldığı kararla Expo’yu düzenleme hakkını elde eden Antalya, Türkiye’de düzenlenen ilk Expo’nun ev sahibi oldu. Expo 2016 Antalya “Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya” felsefesi ve ‘Çiçek ve Çocuk’ teması ile düzenleniyor. “Geleceği Yeşertmek” vizyonuyla tasarlanan organizasyonlarda; tarih, biyo-çeşitlilik, sürdürülebilirlik ve yeşil şehirler başlıkları adı altında sergiler, konserler ve karma etkinlikler düzenleniyor.

Dünyanın 92 farklı şehrinde büyük bir ilgiyle karşılanan IRONMAN organizasyonlarının en yeni ev sahibi Belek! İlk kez 2015 yılında, muhteşem Belek manzaraları eşliğinde gerçekleştirilen organizasyon spor kamuoyunda hayranlıkla karşılandı. Belek’in karma spor dallarının neredeyse tümüne eşsiz uyumlu bir coğrafya olması, Belek turizm profesyonellerinin misafirperverliğinin tüm sporculara eksiksiz yansıması bu hayranlığın en önemli nedeni. Ironman 70.3 Turkey yarışı, Akdeniz başta olmak üzere tüm Belek zenginliklerini rekabete dahil eden görsel bir macera. En son 60 ülkeden 2500’e yakın sporcunun katıldığı rekabet; 1.9 kilometre yüzme, 90.2 kilometre bisiklet ve 21.1 kilometre koşu etabından oluşuyor. Yediden yetmişe her yaşta profesyonelin konuk edildiği oyunlarda katılımcıların yaklaşık %25’i kadın sporculardan oluşuyor. Bin adet gönüllünün yarışlar anında sporcuları asiste ettiği organizasyon, tüm Belek bölgesinde bir spor şöleni yaşatıyor. Ironman 70.3 Turkey yarışının spor dünyasında yarattığı muhteşem sinerji yanında 10 binlere varan seyirci sayısı ve onlara özel etkinlikler, gerçekten görülmeye değer. Sağlığın ve sporun ilham veren sinerjisini yaşamanız için Belek sizleri bekliyor.

Avrupa’nın en büyük ödüllü golf organizasyonlarından biri sayılan ve 2013 yılından beri düzenlenen Turkish Airlines Open Golf turnuvası, bu yıl da Belek’te golf tutkunlarını misafir edecek. Belek’in eşsiz kortlarının ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 7 milyon dolar ödüllü dev turnuva, dört gün sürecek ve 45 yayıncı kuruluş tarafından 58 ülkede yayınlanacak. Turkish Airlines Open turnuvası ile bugüne kadar Tiger Woods, Rory Mcllroy, Henrik Stenson, Martin Kaymer gibi birçok golf efsanesini ağırlayan Belek, yine birçok efsane isimin yanında yepyeni golf yıldızlarını bekliyor.

Sabahın erken saatlerinden gün batımına kadar süren bir zaman dilimi dünyanın herhangi bir yerinde yeterli olabilir. Belek’te yetmez. Şimdi golf tutkunları için oyun daha uzun ve keyifli. Çok yakın bir zamanda tüm sahaları güneş enerjisiyle aydınlanacak olan Belek, sizi serin, daha sessiz, daha egzotik bir rekabet için bekliyor.

Arenalar ve sahipleri yok, Belek yeni çağın kahramanlarını ağırlıyor. Belek, antik dönemlerinde yaşanan spor ve olimpiyat ruhundan hiçbir şey kaybetmeyen ender destinasyonlardan biri. 105.000 m2 alan üzerine kurulan ve dünya sporuna hizmet veren Sports Arena’nın yanı sıra, ev sahipliği yapan hemen her tesisin birçok spor dalına odaklı dünya standartlarında tesisleri ve ekipmanları bulunmakta. Büyük turnuva ve yarışmalara ev sahipliği yapacak donanım ve teknolojik alt yapıya sahip olan, olimpiyatlara hazırlanan sporculara kamp imkanı sunan, sporcuların yanı sıra spor tutkunu her yaştan misafire spor ve tatil deneyimini bir arada yaşatan dünya standartlarındaki tesisler, her yıl binlerce şampiyon ve adayını ağırlıyor. Belek, futbol, atletizm, yüzme, jimnastik, boks, eskrim, judo, güreş, hentbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, badminton, dans, tırmanma ve diğer karma (triatlon, biatlon vb.) dalların tümünde dünya standartlarında hizmet alabileceğiniz bir cennet. Tesis kalitesi, benzersiz iklimi ve dünya çapında şeflerinin sunduğu lezzetlerle Belek, futbol kulüplerinin gözdesi. Belek, dünya liglerinin devre arası kamplarında, Almanya, Hollanda, Belçika, Rusya, Macaristan, Romanya, İngiltere, Çin, Güney Kore, Japonya, Kanada, Güney Afrika, Arjantin, Brezilya başta olmak üzere birçok ülkeden 600’ün üzerinde futbol takımına ev sahipliği yapmaktadır

Macera ve eğlence dolu bir deneyim sunan The Land of Legends. Adrenalin pompalayan yaratıcı tasarımlarla bezenmiş bir rüya diyarı. Tüyler ürperten süratli kaydıraklar, çılgın nehirler ve çok daha fazlası, bu eşsiz mekanda sizleri bekliyor. Yanardağ patlamaları altında boyları 2 metreyi bulan dalgaları ister havuzun içinde, ister plajdaki beyaz kumlardan izleyebilirsiniz. Biraz yürüyüp dev dalgaların içinde surf yapabilir, suların içinde bir demiryolu macerasına çıkabilirsiniz. Yaklaşık 100 su kaydırağı, vahşi nehirler, tropik kumsallar, açık hava akvaryumu, 5D sinema, 1800 kişilik spor ve eğlence arenası, 42 ve 60 metrelik seyir teraslarıyla toplam uzunluğu 111 metreye varan efsanevi saat kulesi ve bu dünyaya ait olmayan çılgın ev sahipleriyle gerçekten sıra dışı bir dünya. The Land of Legends’ta macera dolu bir gün bittiğinde, renkli konuklar ve danslarla dolu bir nehir kenarında oturup biraz dinlenebilirsiniz. Çünkü aynı zamanda Avrupa’nın en lüks alışveriş merkezlerinden birinin içindesiniz ve biraz daha enerjiye ihtiyacınız var.

Tarihin ve doğanın Akdeniz’in eşsiz renkleriyle buluştuğu Belek, milyonlarca insanın anılarında ve kalbinde yer alan nadir turizm cennetlerinden biridir. Florasındaki yüzlerce yeşil tonun maviyle yarattığı bu eşsiz tablo, sadece bir tatil mekanı değil aynı zamanda Akdeniz’in eşsiz bir özetidir. Antalya’ya 20 dakika uzaklıkta yer alan Belek’te, 17 kilometre sahil boyunca, çoğu geniş araziler içine kurulu 5 yıldızlı tesisler bulunuyor. Doğayla uyumlu, yaratıcı mimari projelerle gerçekleştirilen bu tesislerde deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya yaşayabilir, tümünü bir tatile sığdıramayacağınız alternatif aktiviteler yapabilirsiniz. Dünyada, golfün zengin seçeneklerle sunulduğu tek adres olarak bilinen Belek, yine dünyaca ünlü isimlerin imzalarıyla tasarlanan golf sahalarına sahip. Antik kimliği ile bir uygarlıklar geçiti olan Belek, aynı zamanda Akdeniz Bölgesi’nin doğal yaşam karakteristiğini barındıran nadide bir bölgedir. Antalya Mice, Oxalis Tour , Antalya Convention Center , Antalya Event, Antalya Event Organization, Antalya Nature Tour, Antalya MICE , Antalya Golf Tourism , Antalya Golf , Antalya Congress , Antalya Incentive , Antalya Exhibition , Antalya Wedding , Antalya Wedding Planner , Antalya Wedding Organisation , Antalya meeting hall rental , Antalya Banquet , Antalya activities , Antalya sport organisation , Antalya golf courses , Antalya golf course , Antalya rafting, Antalya safari , Antalya tour , Antalya Holiday , Antalya travel agency , Antalya local DMC , Antalya DMC , Antalya event planner , Antalya golf club, Antalya congress, Antalya concert , Antalya golf lesson , Antalya lansman , Antalya tourist , Antalya supplier , Antalya Belek , Antalya waterfall , Antalya airport , Antalya villa rental , Antalya weather , Antalya winter camp , Antalya football , Antalya Indian Wedding Planner Antalya Mice, Oxalis Tour , Antalya Convention Center , Antalya Event, Antalya Event Organization, Antalya Nature Tour, Antalya MICE , Antalya Golf Tourism , Antalya Golf , Antalya Congress , Antalya Incentive , Antalya Exhibition , Antalya Wedding , Antalya Wedding Planner , Antalya Wedding Organisation , Antalya meeting hall rental , Antalya Banquet , Antalya activities , Antalya sport organisation , Antalya golf courses , Antalya golf course , Antalya rafting, Antalya safari , Antalya tour , Antalya Holiday , Antalya travel agency , Antalya local DMC , Antalya DMC , Antalya event planner , Antalya golf club, Antalya congress, Antalya concert , Antalya golf lesson , Antalya lansman , Antalya tourist , Antalya supplier , Antalya Belek , Antalya waterfall , Antalya airport , Antalya villa rental , Antalya weather , Antalya winter camp , Antalya football , Antalya Indian Wedding Planner

 Antalya Mice, Oxalis Tour , Antalya Convention Center , Antalya Event, Antalya Event Organization, Antalya Nature Tour, Antalya MICE , Antalya Golf Tourism , Antalya Golf , Antalya Congress , Antalya Incentive , Antalya Exhibition , Antalya Wedding , Antalya Wedding Planner , Antalya Wedding Organisation , Antalya meeting hall rental , Antalya Banquet , Antalya activities , Antalya sport organisation , Antalya golf courses , Antalya golf course , Antalya rafting, Antalya safari , Antalya tour , Antalya Holiday , Antalya travel agency , Antalya local DMC , Antalya DMC , Antalya event planner , Antalya golf club, Antalya congress, Antalya concert , Antalya golf lesson , Antalya lansman , Antalya tourist , Antalya supplier , Antalya Belek , Antalya waterfall , Antalya airport , Antalya villa rental , Antalya weather , Antalya winter camp , Antalya football , Antalya Indian Wedding Planner

 Antalya Mice, Oxalis Tour , Antalya Convention Center , Antalya Event, Antalya Event Organization, Antalya Nature Tour, Antalya MICE , Antalya Golf Tourism , Antalya Golf , Antalya Congress , Antalya Incentive , Antalya Exhibition , Antalya Wedding , Antalya Wedding Planner , Antalya Wedding Organisation , Antalya meeting hall rental , Antalya Banquet , Antalya activities , Antalya sport organisation , Antalya golf courses , Antalya golf course , Antalya rafting, Antalya safari , Antalya tour , Antalya Holiday , Antalya travel agency , Antalya local DMC , Antalya DMC , Antalya event planner , Antalya golf club, Antalya congress, Antalya concert , Antalya golf lesson , Antalya lansman , Antalya tourist , Antalya supplier , Antalya Belek , Antalya waterfall , Antalya airport , Antalya villa rental , Antalya weather , Antalya winter camp , Antalya football , Antalya Indian Wedding Planner

 Antalya Mice, Oxalis Tour , Antalya Convention Center , Antalya Event, Antalya Event Organization, Antalya Nature Tour, Antalya MICE , Antalya Golf Tourism , Antalya Golf , Antalya Congress , Antalya Incentive , Antalya Exhibition , Antalya Wedding , Antalya Wedding Planner , Antalya Wedding Organisation , Antalya meeting hall rental , Antalya Banquet , Antalya activities , Antalya sport organisation , Antalya golf courses , Antalya golf course , Antalya rafting, Antalya safari , Antalya tour , Antalya Holiday , Antalya travel agency , Antalya local DMC , Antalya DMC , Antalya event planner , Antalya golf club, Antalya congress, Antalya concert , Antalya golf lesson , Antalya lansman , Antalya tourist , Antalya supplier , Antalya Belek , Antalya waterfall , Antalya airport , Antalya villa rental , Antalya weather , Antalya winter camp , Antalya football , Antalya Indian Wedding Planner

 Antalya Mice, Oxalis Tour , Antalya Convention Center , Antalya Event, Antalya Event Organization, Antalya Nature Tour, Antalya MICE , Antalya Golf Tourism , Antalya Golf , Antalya Congress , Antalya Incentive , Antalya Exhibition , Antalya Wedding , Antalya Wedding Planner , Antalya Wedding Organisation , Antalya meeting hall rental , Antalya Banquet , Antalya activities , Antalya sport organisation , Antalya golf courses , Antalya golf course , Antalya rafting, Antalya safari , Antalya tour , Antalya Holiday , Antalya travel agency , Antalya local DMC , Antalya DMC , Antalya event planner , Antalya golf club, Antalya congress, Antalya concert , Antalya golf lesson , Antalya lansman , Antalya tourist , Antalya supplier , Antalya Belek , Antalya waterfall , Antalya airport , Antalya villa rental , Antalya weather , Antalya winter camp , Antalya football , Antalya Indian Wedding Planner

 Antalya Mice, Oxalis Tour , Antalya Convention Center , Antalya Event, Antalya Event Organization, Antalya Nature Tour, Antalya MICE , Antalya Golf Tourism , Antalya Golf , Antalya Congress , Antalya Incentive , Antalya Exhibition , Antalya Wedding , Antalya Wedding Planner , Antalya Wedding Organisation , Antalya meeting hall rental , Antalya Banquet , Antalya activities , Antalya sport organisation , Antalya golf courses , Antalya golf course , Antalya rafting, Antalya safari , Antalya tour , Antalya Holiday , Antalya travel agency , Antalya local DMC , Antalya DMC , Antalya event planner , Antalya golf club, Antalya congress, Antalya concert , Antalya golf lesson , Antalya lansman , Antalya tourist , Antalya supplier , Antalya Belek , Antalya waterfall , Antalya airport , Antalya villa rental , Antalya weather , Antalya winter camp , Antalya football , Antalya Indian Wedding Planner